בקטגוריה " וואו! יורד שלג … " השירים מדברים על מין


הדימוי " יורד שלג " אשר עומד בבסיס קטגוריה זו לקוח מהשיר "כשזה עמוק" של קורין אלאל. השלג אשר יורד אינו שלג בהר החרמון אלא מסמל יחסיי מין בין גברים ונשים. מי שמבין מבין, ומי שלא, יבין עוד מעט כשאגיד את הדברים בצורה יותר מפורשת.

בכדיי להסביר איזה סוג שירים נמצאים בקטגוריה " וואו! יורד שלג ", ריכזתי כאן כמה דימויים בולטים אשר עולים מתוך השירים : מעיין של קצף לבן , נשים הן מים חיים , גם הים נסוג , הנהר זורם לים , מעיין של קסם לבן  וכמובן, בפנים שוב שלג יורד .
אם נבחן את כל הדימויים האלה נגלה שיש כאן שני אלמנטים אשר חוזרים על עצמם בדרכים שונות.
האלמנט הראשון הוא צבע לבן : יש כאן גם מעיין של קצף ושל קסם לבן , וגם שלג , שהוא בצבע לבן .
האלמנט השני הוא אלמנט הזרימה : הים, הנהר, המעיין, נשים הן מים חיים.

חיבור של שני האלמנטים מוביל אותנו למשמעות של שם הקטגוריה: דבר מה שהוא גם נוזל וגם בצבע לבן . זה מזכיר לכם משהו? מין נוזל לבן כזה.. כן נו, אנחנו קצת מתביישים אבל צריך להגיד את זה.. נוזל הזרע הגברי. וואו! יורד שלג …

מין הסתם, השירים בקטגוריה לא משתמשים במושג "נוזל הזרע הגברי" באופן מפורש. גם מאחר ושירים טובים הם שירים מרומזים, אבל בעיקר מאחר והשירים הללו לא נועדו לתאר יחסיי מין באופן  פורנוגראפי על ידי תנוחות וסטיות כאלה ואחרות, אלא לתאר יחסיי מין דרך פריון ורגשות.

חשוב לציין, משמעות הקטגוריה "וואו! יורד שלג " היא אמנם " נוזל זרע גברי בצבע לבן " , אולם אין בכך ולו רמז קטן ללגלוג על השירים בתוך קטגוריה זו.
נהפוך הוא, כל השירים כאן הם מקסימים ומורכבים, וכל שיר עוסק בפן אחר של הקטגוריה. אני בטוח שהכוונה אשר עומדת מאחוריי השירים אינה יצירת פרובוקציה זולה, אלא להגיד לנו דברים מעניינים על פריון, על ילדים, על תחושות במהלך קיום יחסיי מין וגם, תאמינו או לא, ישנו שיר אשר מרמז על בעיות בתפקוד המיני.

בנוסף לכך, בניתוח שלי אדבר גם על שירים אשר מדברים באופן מובהק על מין ועל פריון, וגם על שירים אשר הפרשנות המינית היא רק פרשנות אפשרית אחת מתוך מספר פרשנויות.

כפי שאמרתי, ישנם שירים אשר נכתבים על מין רק למען הפרובוקציה. אולם בקטגוריה " יורד שלג " כל השירים , בלי יוצא מן הכלל, הם שירים אשר מעבירים רגש עמוק ועדין ביחס ליחסיי מין ופריון.
כאן תוכלו לראות מה קורין אלאל, אביתר בנאי, חמי רודנר, ברי סחרוף, ערן צור ואחרים, חושבים על מין .
תתלבשו טוב כשאתם נכנסים פנימה, נראה לי שבקרוב יתחיל לרדת שלג …

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה וואו! יורד שלג...,‏ עם התגים , , , , , , .‏ קישור ישיר לפוסט.

תגובה אחת על בקטגוריה " וואו! יורד שלג … " השירים מדברים על מין

  1. מאת רועי‏:

    יש עוד שיר שהייתי מכניס לקטגוריה – "על קו הזינוק" של מיכה שיטרית וארכדי דוכין (החברים של נטשה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>