רק בישראל נהנים להתלונן


בקטגוריה " רק בישראל " מופיעים שירים על דברים אשר מתרחשים, מן הסתם, רק בישראל .
זה המקום שבו תוכלו לבעוט, לקלל, ללגלג, להתלונן ולהאשים את המדינה בכל החרא שיש לכם בחיים. אולם כאן תוכלו גם להלל, לברך, לקבל, להודות ולהאמין שיש במדינה הזאת אמנם הרבה חרא, אבל שאתם כבר למדתם לאהוב אותו.

את הקטגוריה הזו פותח השר " רק בישראל " אשר כתב אהוד מנור עבור להקת חיל הים. אהוד מנור לא התכוון בשיר הזה רק לבכות ולהתלונן אלא גם להחמיא, אולם הוא גרם להתפתחות של שתי תופעות.

  1. השיח התמידי סביב מה זה להיות ישראלי .
  2. ההנאה שאנו מפיקים מכך שאנחנו מתלוננים על כל מה שחרא בישראל .

אם נחבר את שתי התופעות, אז אנחנו מגיעים אל האמת המרה של מדינת ישראל. הכי ישראלי זה להתלונן. בכל מקום, בכל שעה וכמה שיותר.

בקטגוריה זו נמצאים שירים של הזמרים שאוהבים להתלונן על כך שרק בישראל הכול חרא . לכן, (מאחר ואני טיפוס מאוד תחרותי) פתחתי גם כאן אולימפיאדה. אולימפיאדה אקסקלוסיבית ביותר, אולימפיאדת הישראלי המתלונן.
באולימפיאדה זו נמצא, למשל, את השיר " רק בישראל " של קובי פרץ . שיר שבו נהנה קובי פרץ להתלונן על דוחות חנייה, אבטלה, פיגועים, מדוזות ועבודה זרה. בנוסף, קובי פרץ מלמד אותנו ליהנות מהייאוש. ככל שהמדינה יותר דופקת אותך, ככה אתה יותר גבר.

שירים נוספים שנמצא בקטגוריה זו הם שירים שאמנם מתלוננים על כל מה שקורה בישראל , אבל יודעים גם להעריך את הדברים הטובים והייחודיים למדינה שלנו.
למשל, השיר המקורי " רק בישראל ", אשר כתב אהוד מנור , וכן גם השיר " מה קורה אחי " אשר כתב יהודה פוליקר עבור ירדנה ארזי . שירים אלה מנסים לאפיין את המשמעות של להיות ישראלי גם מההיבטים השליליים וגם מהחיוביים.

שירים נוספים בקטגוריה זו מציגים אף הם את הטינופת שיש בישראל, בעיקר בפוליטיקה ובחברה, אולם מציעים לנו גם נחמה יפה. "הכול חרא !" הם אומרים, "אבל למה שנתבאס מזה? מה שאותנו הכי מעניין זה החיוך של האהובות שלנו ושל ירדנה היפה..
ושכל המדינה הזאת תלך להזדיין!
כן, הבנתם נכון, " פרצופה של המדינה " של להקת תיסלם ו- " משיח לא בא " של שלום חנוך .

ברוכים המתלוננים לקטגוריה " רק בישראל ". כאן אפשר להאשים ולקלל את המדינה ואת ראשיה ללא מעצורים ורגשות אשם. הכי קל להאשים אחרים בכל מה שחרא, לכן זה גם הכי כיף..

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה רק בישראל,‏ עם התגים , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>