גבר מי שהולך עד קצה העולם עבור אהובתו


קטגורית " עד קצה העולם ", היא לא רק אחת הקטגוריות המשעשעות באתר, אלא גם אחת המורכבות שבהן. מורכבות זו נובעת מתהליך יפה של התפתחות אשר מתרחש במוזיקה המזרחית והים תיכונית.

זרם חזק מאוד במוזיקה הישראלית הוא זרם של זמרים אשר מצהירים בפניי אהובותיהם כיצד הם יעשו הכול בשבילן: יקטפו עבורן את הירח, ילכו בשבילן עד קצה העולם , יצללו למעמקים, יטפסו על הרים ועוד ועוד ועוד (מילים יפות ללא כיסוי)…

בשביל לתאר זרם זה במוזיקה הישראלית כתבתי את הקטגוריה " עד קצה העולם " ובתוכה המצאתי אולימפיאדה חדשה: " אולימפיאדת האוהב המיוסר ". אולימפיאדה זו לא דורשת שתרוץ הכי רחוק או שתקפוץ הכי גבוה, אלא רק שתכריז כמה רחוק וכמה גבוה תלך עבור אהובתך שתחיה. מה שיפה בכך, הוא שזוהי אולימפיאדה מקסימה שבה האוהב לא צריך אפילו לקום מהכורסא בסלון. הוא צריך רק להכריז, בעזרת כל מיני מושגים ודימויים מפוצצים, שיעשה עבור אהובתו הכול.

וכמובן, כמו בכל אולימפיאדה , יש פרסים למנצחים. מי שיצליח להכריז שהוא הולך עבור אהובתו הכי רחוק, הכי מהר או הכי גבוה, יזכה בתמלוגים רבים בגלל הזכייה בתואר שיר השנה.

הערה קטנה: הבחירה שלי להציג את התופעה הזאת כחלק מהמוזיקה הישראלית ולא רק מהמוזיקה המזרחית או הים תיכונית היא לא מקרית. לרובנו קל לשייך שירים מסוג זה למוזיקה המזרחית אולם הקלישאה הזאת נמצאת גם ברוק הישראלי (ראו ערך: גן חיות, ירח כחול).

הבטחתי לכם שהקטגוריה הזו תהיה לא רק משעשעת אלא גם מורכבת. המורכבות של הקטגוריה נובעת מתהליך שעוברים שיריי " עד קצה העולם ". תהליך זה, אשר מתרחש רק במוזיקה המזרחית , הוא בעצם תהליך של: פוסט " עד קצה העולם ". להרבה זמרים וכותביי שירים במוזיקה המזרחית נמאס לקחת חלק באולימפיאדת האוהב המיוסר והם החליטו לצאת נגדה ולכתוב שירים ששוללים אולימפיאדה זו.
שירים אשר במקום להצהיר: אני אוהב אותך ואלך בשבילך עד קצה העולם , מצהירים: אני אוהב אותך אבל אני מציאותי, לכן גם אם תהרגי אותי, לא אלך בשבילך לשום מקום.

בדיוק כמו אולימפיאדת האוהב המיוסר שהתנהלה במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, כך גם האולימפיאדה החדשה " אולימפיאדת האוהב המציאותי " הולכת וצוברת לעצמה קהל רב.
אולימפיאדה זו נמצאת אמנם במוזיקה המזרחית והים תיכונית בלבד, אולם שלא תבינו אותי לא נכון, אין בי לגלוג כלפיי אולימפיאדה זו. אני חושב שהיא בהחלט מציגה תהליך מעניין של התפכחות אשר עוברת המוזיקה המזרחית .

כפי שאמרתי, בקטגוריה זו אציג שירים גם מתוך אולימפיאדת האוהב המיוסר וגם מתוך אולימפיאדת האוהב המציאותי . ורק לשם הבהרה, השימוש במושג " אולימפיאדה " אמנם מביע איזשהו לגלוג אולם אני מתכוון לנתח כאן גם שירים אשר אני מאוד מעריך מבחינה אומנותית.  יהיו פה גם זמרים, כמו בועז שרעבי , אשר מכריז אמנם כמה רחוק ילך עבור אהובתו, אולם עושה זאת בצורה עדינה ויפה ומלאת רגש.

כל שנשאר עכשיו זה לעלות ליציע שכן טקס הפתיחה של האולימפיאדה עומד להיפתח…

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה עד קצה העולם,‏ עם התגים , , , , , .‏ קישור ישיר לפוסט.

תגובה אחת על גבר מי שהולך עד קצה העולם עבור אהובתו

  1. מאת Saad‏:

    Your post has moved the debate forwrad. Thanks for sharing!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>