יונה וולך רומזת לנו שיש סקס אחר


תחת הקטגוריה " משהו אחר " אציג כעת ניתוח של השיר " שיר קדמשנתי " אשר נכתב על ידי יונה וולך והולחן על ידי אילן וירצברג . יונה וולך היא משוררת והשירים שלה ראויים לניתוחים צורניים. אולם אני בחרתי, דרך השיר " שיר קדמשנתי " להגיד כמה דברים באופן כללי על סקס בכלל ועל פורנו בפרט.

בכדי לקרוא ניתוח יותר קלאסי לשיר, אני מזמין אתכם לקרוא את הניתוח של anijen באתר vgames לשיר של יונה וולך . ניתוח אמנם מעט מבולגן (כפי שהיא מעידה בעצמה) אולם בהחלט מעמיק ומעניין.

בקטגוריה " משהו אחר " אני מציג שירים אשר מציצים לראות אם הדשא של השכן שלהם ירוק יותר, אם יש משהו טוב יותר ממה שיש להם. (קישור למאמר קטגוריה " משהו אחר ")
בשיר " שיר קדמשנתי ", אנחנו לא מציצים אל עבר הדשא של השכן אלא אל חדר המיטות שלו .
האם באמת יש סקס אחר ?
שיר קדמשנתי
מילים יונה וולך
לחן : אילן וירצברג

0 יונה וולך רומזת לנו שיש סקס אחר

רומזים לנו שיש סקס אחר.
טוב שמישהו יודע על זה.
אם יש סקס אחר
הביאוהו לכאן
ונדעהו נדבר גלויות,
יש או אין.

שכבר אנחנו עייפים מאוד
מנשינו הבתולות
וכל הזמן מראים לנו בתמונות
יש משהו אחר
אנחנו מרגישים שזה לא סתם.

ואם יש סקס אחר
בעולם אחר
נשים חדשות ויודעות
למה לא יביאו כמה
ללמד את נשינו היגעות

שכבר אנחנו עייפים…

שיר קדמשנתי . ניתוח השיר :

כפי שאמרתי קודם לכן, אינני מתכוון להציג כאן ניתוח אשר יבחן כל מילה ומילה בשיר, אלא לדבר באופן כללי על התופעה שהשיר מציג. לצערי, לא הצלחתי למצוא קישור גם לביצוע של דנה אינטרנשיונל וערן צור , אם אתם מוצאים, אשמח לשמוע על כך.
השיר מתחיל עם שתי השורות הנ"ל:
רומזים לנו שיש סקס אחר
טוב שמישהו יודע על זה

יונה וולך כתבה את השיר לפני מהפכת האינטרנט, וכאשר תעשיית הקולנוע הייתה צנועה יחסית והשתדלה להסתיר יותר מאשר לחשוף. אין זה אומר שהסרטים לא היו אז סקסיים, ערום מלא הוא לא בהכרח סקסי יותר מערום חלקי, אולם הסקס היה מרומז.
אם יונה וולך הייתה כותבת את השיר היום אז אני מניח שהוא היה מתחיל עם השורה " מראים לנו שיש סקס אחר ".
אולם בין כך ובין כך, השאלה שנשאלת היא לא האם באמת יש סקס אחר ( אנחנו רואים בפורנו שיש סקס אחר ) אלא האם זהו הסקס אשר כולנו באמת רוצים?

אזהרה מראש. מעכשיו ועד סוף הכתבה, מתנהל דיון סביב מעלותיה ומגרעותיה של תעשיית הפורנו . למי מכם אשר אינו רוצה להיחשף לתעשייה משוקצת ומופקרת זו אני ממליץ להפסיק כאן.

באופן כללי, הפורנו , כפי שהוא מגיע אלינו מארצות הברית, הוא מגוון ביותר: אולם דבר אחד אשר עולה מתוך רוב סרטיי הפורנו הוא היחס המשפיל לנשים. כאשר, כמובן, הנשים בפורנו מתחננות שישפילו אותן ונהנות מכך.

אז קודם כל, בואו נדבר על נשים. האישה, על פי עולם הפורנו , צריכה לספק את הגבר בכל מחיר ולבלוע בשקט כל מה שהוא ירצה לעשות לה. אם אני הייתי אישה , אני מניח שלא הייתי ממש מתלהב לעשות סקס כמו בפורנו . זה יכול להיות נחמד מעט משחקי כוח הדדיים במיטה במהלך יחסיי מין, אבל אף אחת לא רוצה שישפילו אותה במיטה פעם אחר פעם.
זוהי כמובן הביקורת הפמיניסטית המתבקשת. אני מניח, מן הסתם, שגם עבור יונה וולך שיר קדמשנתי הוא שיר ביקורת ולא ניסיון אמיתי להציע לגברים סקס אחר .

עכשיו אציג את הביקורת המפתיעה יותר. לשם כך בואו נדבר על גברים. "This is a man world" שר ג'יימס בראון ולכן, כמו עוד הרבה דברים, גם הפורנו הומצא עבור הגברים. אולם אם תשאלו אותי, סקס כמו בפורנו זה לא משהו שגברים באמת רוצים או צריכים.
כמובן, כשהם מציצים לחדר המיטות של השכן שלהם (למי מכם שגר בסמוך לביתו של כוכב הפורנו פטר נורט') הם משתוקקים לעשות סקס בדיוק כמוהו – זה נראה מאוד מהנה להשפיל נשים כפי שהוא משפיל אותן – אבל האם זה באמת כל כך מהנה לאורך זמן?
גברים מצהירים שהאישה שלהם צריכה להיות ליידי בחוץ וזונה במיטה, אבל האם באמת כולם רוצים זונה במיטה?

בבית השלישי של השיר " שיר קדמשנתי " מופיעות השואות האלו:
ואם יש סקס אחר בעולם אחר
נשים חדשות ויודעות

וממשיכים עם השורות:
למה לא יביאו כמה
ללמד את נשינו היגעות

אז קודם כל, למזלנו, יונה וולך כתבה את השיר די מזמן והנשים היום הן לא יגעות. הן יודעות איך לתת מעצמן במיטה, ויודעות גם יודעות איך לקחת. וככה הסקס צריך להיות. ככה גם גברים רוצים שהסקס יהיה. סקס כמו בפורנו נראה כאקט של עונג בלבד, כאשר כל המטרה שלו זה לגרום לגבר את העונג הכי גדול. זה כמובן לא מעט.. רוב הגברים, אשר רואים איך האישה משפילה את עצמה בפורנו בשביל העונג של הגבר מפנטזים גם על סקס כזה. אבל האם זה באמת יכול להחזיק לאורך זמן? האם זה באמת כל כך כיף להשפיל ככה?

yael rosen 04 יונה וולך רומזת לנו שיש סקס אחר

יונה וולך (צילום: יעל רוזן)

(ולא, אני לא הולך לדבר עכשיו על מערכות יחסים ועל אהבה. ברור שסקס כמו בפורנו מקשה על יצירה של זוגיות שווה, אולם השיר הזה מדבר על סקס , וגם אנחנו נישאר בנושא הזה).
בשביל שסקס יהיה טוב לאורך זמן שני הצדדים צריכים ליהנות ממנו. חלק חשוב בהנאה מסקס זה העונג שלך עצמך אבל גם המחשבה שאתה מענג את הפרטנר שלך. מי שלא יודע ליהנות מכך שהוא מענג לא יודע לעשות סקס .
מעבר לכך, כמובן, אם תתרכזו כל הזמן בהנאה שלכם בלבד ובת הזוג שלכם לא תיהנה מהסקס אז היא תפסיק לעשות אתכם סקס . ולא, בנות לא באמת אוהבות לעשות סקס כמו בפורנו . אולי מדיי פעם, בשביל החוויה, אבל לא באופן קבוע.

אז לעשות סקס כמו בפורנו זה באמת לא משהו, אבל אף אחד לא מונע מכם לפנטז על סקס אחר בלילה, לפני השינה. לכן קראה יונה וולך לשיר שלה " שיר קדמשנתי ". או אם אפרק זאת למילים – שיר קדם שנתי .

מעריצים רבים של יונה וולך טוענים שפוגעים ביצירתה כאשר הופכים את שיריה לפזמונים. אני לא מסכים עם כך, אני חושב שהלחן של אילן וירצברג והביצוע של דנה אינטרנשיונל וערן צור עושים הרבה כבוד לשיר. במיוחד לאור כל הניגודים שבין הסגנון של דנה אינטרנשיונל לבין הסגנון של ערן צור .
שוב, כפי שאמרתי קודם לכן, את השיר הזה בחרתי שלא לנתח באמת, אלא רק לדבר קצת על תעשיית הפורנו בעזרתו. אז אם אתם שואלים אותי, דנה אינטרנשיונל וערן צור , בהחלט יש סקס אחר , ובעולם האינטרנטי שלנו, כולם כבר יודעים על כך.
אבל סקס אחר הוא לא בהכרח סקס טוב יותר, הוא פשוט אחר …

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה משהו אחר,‏ עם התגים , , , , .‏ קישור ישיר לפוסט.

2 תגובות על יונה וולך רומזת לנו שיש סקס אחר

 1. מאת שחר‏:

  בפעם הראשונה שנפגשתי עם השיר הזה קלטתי רק את הבית הראשון :
  " רומזים לנו שיש סקס אחר.
  טוב שמישהו יודע על זה.
  אם יש סקס אחר
  הביאוהו לכאן
  ונדעהו נדבר גלויות
  יש או אין."

  והבנתי את ההתייחסות ל"סקס אחר" ההפך ממה שתיארת. אני הבנתי, כנראה מתוך מה שאני חושבת גם ככה, שרוב הסקס מנסה להתחכות אחרי פורנו ושרוב הסקס הוא סקסיסתי בעל הגדרות מגדריות ברורות, יחסי כוחות ברורים והרבה סטיגמות על מה -אמור- להיות מהנה (ואם אני לא נהנת אז אני הדפוקה ולא הסקס).
  בהקשר הזה, הסקס האחר, החייזרי, הנדיר, הוא דווקא סקס רגיש, עדין (זה לא ההפך מסוער), שבו המקיימום אותו מקשיבים לגוף שלהם ואחד של השניה, שבו אישה מלמדת את הגבר מה היא אוהבת כי היא מכירה את הגוף שלה כי היא "עשתה שיעורי בית" כי יודעת שזה בסדר ואפילו טוב לאונן. סקס בלי אשמה וחרטה. סקס ששני המשתתפים מגיעים למיצויו.
  אני לא יודעת מה הייתה כוונת המשוררת באותה תקופה וזה גם כרגע פחות מעניין, אבל אם כבר להעביר ביקורת על יחסים בין גברים ונשים במיטה בימינו, זאת הביקרת שלי על רגל אחת.

 2. מאת יש סקס אחר‏:

  יש סקס אחר
  קריאת הניתוח על נבראתי לך של שלמה ארצי
  והביקורת האחרונה
  מראה שיש סקס אחר שבא בתקופות אחרות ובוקע מתוככי הנפש, סקס עם אישה שאוהבים והגוף מבין אחד את גופו של השני
  סקס שעולה מכל מילימטר בגופך וסוחט ממנו אנרגיות שלא ידעת שהן קיימות ורצון שלא ייפסק לעולם וזה גם נשים וגם גברים
  כי לחשוב שנשים לא אוהבות או רוצות זאת בדיחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>