חובבות ציון רוצות בנים . כאן, עכשיו וכמה שיותר


את השיר " רוצה בנים " שרות בנות ההרכב של חובבות ציון . בניגוד, לרוב השירים בקטגוריה " גומרות הולכות " השיר הזה בא להציג באופן חד משמעי את האישה כאחת שיכולה, בדיוק כמו הגבר, לעשות סקס רק בשביל הסקס. גומרות הולכות קלאסי. גם העובדה שהשיר וההרכב נוצרו רק בגלל השיר " רוצה בנות " של להקת " חובבי ציון ", מצביעה על כך שיש כאן ניסיון להגיע לשיווין בין בנים ובנות . אתם מתייחסים אלינו כאל אובייקטים של סקס ? שואלות חובבות ציון , אין בעיה, גם אנחנו יכולות להתייחס אליכם ככה. והם גם כמעט ומצליחות, אולם הבדל קטן בין שני שירים מונע בכל זאת מהמהפכה המינית באמת להתקיים.

רוצה בנים , חובבות ציון
מילים ולחן: חובבות ציון

0 חובבות ציון רוצות בנים . כאן, עכשיו וכמה שיותר

רוצה בנים
רוצה את נועם, רני ואלון
וגם את אורן, יוני וירון
אני רוצה אותם יפים וחתיכים
כי מה שבא לי בחיים זה רק בנים

במועדון אני נטרפת ורוקדת על הבר
ולא אכפת לי שנהיה כבר מאוחר
אני מראה את מה שיש לי להראות
והם רבים פה מי יזמין אותי לשתות
פתאום נצמד אלי אחד כזה מציק
אני זורמת ככה רק בשביל הדרינק
ובפינה יושב אחר ורק חופר
נראה חמוד אבל בקטע של חבר

תראי איך ניר רוקד פשוט הורס
אני חושבת שהגוף שלי קורס
אני ניגשת הוא נראה לי בעניין
כי החבר שלו הלך עם מעין
ועל הבר העניינים מתחממים
אני קולטת הוא שולח מבטים
ואם זה לא יילך מוטב גם לסמס
תמיד אפשר לגמור בבית של האקס

רוצה בנים
רוצה את נועם רני ואלון
וגם את אורן יוני וירון
אני רוצה אותם יפים וחתיכים
כי מה שבא לי בחיים זה רק בנים

רוצה את נועם רני ואלון
וגם את אורן יוני וירון
ואם הם לא ירצו נראה לי זה נכון
הם כנראה עוד לא יצאו מהארון

ניתוח השיר :

המסר של הבחורה מתוך השיר המחודש של חובבות ציון הוא ברור: אני רוצה בנים .כמה שיותר יפים, כמה שיותר חתיכים ובעיקר, כמה שיותר..

בשיר הזה לא אנתח שורה אחר שורה מאחר ואם אעשה זאת אפילו חובבות ציון ילגלגו עליי. זהו בסך הכול שיר שבא לתת קונטרה ללהקת חובבי ציון . אתם רוצים בנות ? הן שואלות אותם, אין בעיה, רק תתחילו להעביר אלינו בנים.
והן באמת נותנות כאן יופי של קונטרה, אולם עובדה אחת בשיר הן היו חייבות לשנות, בגלל המעבר מהשיר " רוצה בנות " ל- " רוצה בנים ", והעובדה הזו היא שגורמת לנו לשאול: חובבות ציון, רציתן שיווין מיני? רציתן לשחרר את האישה ולהראות שגם היא יכולה לעשות סקס מתי ועם מי שבא לה? הצחקתן אותנו.

בשביל להסביר את השוני שבין שני שירים אלו אצטט קודם שני קטעים מתוך השיר המקורי " רוצה בנות " של חובבי ציון :
נו איפה, איפה משה? כמה זמן?
הוא כנראה בשירותים עם מעיין
אני לא נשאר במועדון להמתין
מזל שאלוהים ברא את יד ימין
והקטע השני מתוך השיר :
חושב על דנה טלי ושרון
חושב על רוני מאיה ולירון
ולא אכפת לי שזה לא אמיתי
כי בדמיון של כולן רוצות אותי
מה שקורה בשיר הזה הוא דיי ברור. יש כאן בחור מסכן שאף אחת מהבנות לא רוצה לעשות אתו סקס בשירותים והוא נאלץ לאונן בבית.

הבחורה בשיר " רוצה בנים ", לעומתו, נתפסת כהרבה יותר חזקה ושולטת בעניינים. אני אצטט שני קטעים מתוך השיר ואז נשווה ביניהם:
אני מראה את מה שיש לי להראות
והם רבים פה מי יזמין אותי לשתות
פתאום נצמד אלי אחד כזה מציק
אני זורמת ככה רק בשביל הדרינק
והקטע השני מתוך השיר :
ועל הבר העניינים מתחממים
אני קולטת הוא שולח מבטים
ואם זה לא יילך מוטב גם לסמס
תמיד אפשר לגמור בבית של האקס

המסר ברור, הבחור בשיר " רוצה בנות " נלחם כל הערב אולם לא מצליח לתפוס זיון במועדון. הבחורה בשיר " רוצה בנים " לעומתו, רק מבליטה קצת את השדיים שלה וכולם רבים עליה. היא לוקחת דרינק ממשיהו שהיא לא שמה עליו, עושה עניינים עם מישהו אחר על הבר, ודואגת, כתעודת ביטוח, שתהיה לה אופציה של סקס עם האקס בסוף הלילה.

זה ההבדל בין הבחור לבין הבחורה. היא עושה סקס והוא לא עושה סקס .הוא נכשל והיא מצליחה. עכשיו אתם שואלים למה ההשוואה לא רק שאינה מחזקת את מעמדה של האישה כאישה עצמאית שלא דופקת חשבון לאף אחד, אלא מחלישה אותה? אז הנה התשובה:
ההצלחה של הבחורה לתפוס כל גבר שהיא יכולה רק מראה לנו את מה שרובנו כבר יודעים. גבר מוכן לעשות סקס עם הרבה מאוד נשים, בלי שום קשר לרגשות שלו. ואם כבר יש בחורה, כמו בשיר " רוצה בנים " שרוצה רק לעשות סקס , אז כולם ירצו אותה. עבור הבחור בשיר " רוצה בנות " הדברים מתנהלים קצת אחרת, מאחר ונשים אינן עושות בדרך כלל סקס נטול רגש, אז הן גם לא רוצות לעשות אתו סקס במועדון.

שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא בא להגיד לנשים שלמען הפמיניזם ושחרור מעמד האישה, צריכות כולן להתחיל לעשות סקס עם כל מי שבא. כגבר לא הייתי אמנם מתנגד שכך יתנהלו הדברים, אולם כפמיניסט מושבע (ואני אכן כזה) אני רואה את הדברים קצת אחרת: חוסר הרצון של הנשים להתפשר על רגשות בשביל סקס הוא ששומר עלינו, בעידן הקר והשטחי שבו אנו חיים, מלאבד את הרגש באופן מוחלט.

אפשר לראות את זה בעולם המוזיקה:
יש הרבה שירים על בנות אשר עושות סקס אבל מדוכאות כי אין להן אהבה (רוב השירים בקטגוריה הזאת). אבל שיר על גבר שירגיש עצבות לאחר שהשיג "רק" סקס מהבחורה אותה הוא רוצה, אני לא מכיר.
אם מישהו מכם נתקל במקרה בשיר כזה אני אשמח לשמוע על כך…

לסיכום, מעבר לפלספנות, חובבות ציון נתנו פה תשובה יפה, סקסית ומרעננת לשיר " רוצה בנות " של להקת חובבי ציון . חבל שהן הקימו את ההרכב רק בשביל השיר הזה ולא ממשיכות לכתוב עוד שירים.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה גומרות הולכות,‏ עם התגים , , , , .‏ קישור ישיר לפוסט.

3 תגובות על חובבות ציון רוצות בנים . כאן, עכשיו וכמה שיותר

 1. מאת אני‏:

  מה עם "נפלת חזק"?

 2. מאת עידו‏:

  בסוף לא הסברת למה זה מחליש אותה.

  נכון, בשיר הקונטרה, שבו הציגו בחורה שמחפשת סקס, יותר קל לה להשיג את זה.
  מטרת השיר כפי שאני מבין אותה היא לתת ייצוג יחסית ריאליסטי לאשה שרוצה סקס. הייצוג הזה חיובי ומחזק לעומת התפיסה השמרנית לפיה אשה שמקיימת הרבה סקס היא זולה.

  ועצה, אל תצהיר על עצמך "כפמיניסט מושבע (ואני אכן כזה)", תן למילים שלך לדבר בעד עצמן.

 3. מאת עידן‏:

  לעידו: לא הבנת. זה לא קונטרה כי השיר המקורי מדבר על איך שגברים רוצים להשיג מין חסר רגשות ולא איכפת להם מכלום חוץ מזה, וגם לא מצליחים. שיר הקונטרה לעומתו מדבר על בחורה ש-אולי-מדברת על איך שהיא רוצה גברים אבל בפועל היא די בררנית… אולי זה ואולי זה, ההוא לא מוצא חן בעיני אבל נזרום, ואם לא יהיה משהו מוצלח מקסימום נקפוץ לאקס… כלומר: הגיבורה לא מנתקת את הסקס מהרגשות שלה, כמו הגבר. ובכך חולשתה. [בתור שיר תגובה; בחיים האמיתיים זה כמובן חולשה וחוזקה]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>