לדנה אינטרנשיונל יש לאב בוי שנוגע בה


תחת הקטגוריה גומרות הולכות, אני אדבר מן הסתם על סקס ועל האופן שבו בחורות מתייחסות אליו. אפרת גוש , לדוגמא, מכניסה בשיריה גם רגשות לתוך העניין ולכן היחס שלה הוא מאוד אמביוולנטי ומתוסבך. דנה אינטרנשיונל , בניגוד אליה, מראה לנו בשיר " לאב בוי " שהיא יודעת בדיוק מה היא רוצה והיא פשוט לוקחת את זה.

לאב בוי , דנה אינטרנשיונל
מילים: דנה אינטרנשיונל
לחן: אלי אברמוב, קובי אושרת, דנה אינטרנשיונל

קישור לשיר "לאב בוי" מהאתר הרשמי של דנה אינטרנשיונל

קוביות בצבע שוקו
אומר צרפת אבל הוא די מרוקו
כל היום בחדר כושר
אז לא צריך לבדוק לו את היושר..

1610344537 לדנה אינטרנשיונל יש לאב בוי שנוגע בה

דנה אינטרנשיונל. מלכה (צילום: איי פי)

הוא לא משתמש במילים
הוא מדבר עם הידיים
שורף עם העיניים
כשהוא אומר מתחילים
הלב שלי רוקד במעגלים

והוא ישן במיטתי
והוא אוכל מצלחתי
יש לי טריק קבוע
פעמיים בשבוע
יש לי לאב בוי

הוא לא רגיש ולא רומנטי
לא משנה אם הוא בעד או אנטי
הוא לא צריך הרבה לדעת
הוא ד"ר של כבוד באיך לגעת

אני לא צריכה להרשים
או להיות משועשעת
כי אני יודעת
כשהוא יגיד מתחילים
הלב שלי ירקוד במעגלים

והוא ישן במיטתי
והוא אוכל מצלחתי
יש לי טריק קבוע
פעמיים בשבוע
יש לי לאב בוי

ניתוח השיר :

דנה אינטרנשיונל יודעת בדיוק מה היא רוצה לקבל מהגבר שלה. כשהיא מוצאת את הגבר הזה, לא אכפת לה מכל מיני תכונות שחסרות לו, אשר בנות אחרות לא היו מוותרות עליהן. כל מה שחשוב עבור דנה אינטרנשיונל זה שהגבר שלה יהיה חתיך ושיידע איך לגעת בה. אין מה לצטט את השורות על כך אלא לעבור לשאלה שאנו בודקים בקטגוריה "גומרות הולכות": האם אישה יכולה לגמור וללכת? כאן, בשיר של דנה אינטרנשיונל , נשאל בעצם מי יותר חזק, הגבר או האישה?

Fotolia dog bowl לדנה אינטרנשיונל יש לאב בוי שנוגע בה

תכף תבינו של מי בדיוק האוכל הזה..

בסוף הבית השני והרביעי ישנו משפט שחוזר על עצמו מספר פעמים לאורך השיר:
כשהוא יגיד מתחילים
הלב שלי ירקוד במעגלים

שתי שורות אלה מציגות את החולשה של דנה אינטרשניונל אל הגבר שלה. הגבר שלה הוא שקובע את העניינים ביניהם, הוא אומר מתי מתחילים לעשות סקס . וכשהוא אומר את זה, היא נמסה והלב שלה רוקד במעגלים.
אולם האם העובדה שהלב שלה רוקד במעגלים מעיד על התאהבות של דנה אינטרנשיונל בגבר שלה ועל כן גם שם אותה בעמדה של חולשה מולו? לא ממש..

בואו נבחן את הפזמון:

והוא ישן במיטתי
והוא אוכל מצלחתי
יש לי טריק קבוע
פעמיים בשבוע
יש לי לאב בוי
אתחיל, ברשותכם, משלושת השורות האחרונות: לדנה אינטנרשיונל יש טריק קבוע, או יותר נכון להגיד סקס קבוע, פעמיים בשבוע עם לאב בוי (אני אמנם כבר מההתחלה התייחסתי לכך שהיחסים שלהם הם יחסים של סקס , אבל רק כאן זה מופיע באופן חד משמעי).
אולם מה שהכי חשוב בפזמון, זה הביטוי " לאב בוי ". ביטוי זה מציג את דנה אינטרנשיונל בתור השולטת במערכת היחסים הזאת. יש לה מאהב לטיני מרוקאי אשר יודע לגעת ולפנק עם הידיים והם נפגשים באופן קבוע פעמיים בשבוע.

למי מכם שלא השתכנע שדנה אינטרנשיונל היא זו שקובעת את החוקים בסידור שסק הדו שבועי הזה, נחזור כעת לשתי השורות הראשונות של הפזמון:
והוא ישן במיטתי
והוא אוכל מצלחתי
העובדה שהוא ישן במיטתה מלמדת אולי על קירבה בין דנה אינטרנשיונל לבין לאב בוי אבל לאו דווקא קירבה רגשית או תלותית. אבל העובדה שהוא מציינת שהוא אוכל מצלחתה מעוררת שאלה שחייבת להישאל:
על מי בדרך כלל אומרים שהוא "אוכל מצלחתי?"
נכון! כלב..

זהו אומנם סימן לאהבה גדולה מצד הבן אדם לכלב, מאחר והוא נותן לו לאכול מצלחתו, אולם כלב זה כלב. ואם ה- " לאב בוי " מדומה בשיר לכלב, אז דנה אינטרנשיונל היא ללא ספק זו שקובעת את העניינים.

ברצוני להעלות כאן פרשנות נוספת אשר נובעת מדברים שחברה טובה שלי אמרה לי ומתגובה שכתבה אקוה לכתבה הזו (נמצאת למטה בתגובות). השיר לאב בוי של דנה אינטרנשיונל מתכתב באופן צמוד מאוד עם השיר "ידידי טינטן" אשר נכתב על ידי מרים ילן שטקליס.

(לחצו כאן בשביל לקרוא את המילים באתר שירונט)

ההתכתבות הזאת יכולה להוביל להרבה פרשנויות מעניינות, ברצוני להציג פרשנות אחת. אחד הדברים המובהקים אשר עולים מהשיר "ידידי טינטן" הוא שטינטן הוא חברו הדמיוני של הילד בשיר. אם לוקחים את הנקודה הזו ומחברים אותה לשיר " לאב בוי " אז אפשר להסיק שלאב בוי הוא בסך הכול פנטזיה מינית של דנה אינטרנשיונל . כלומר, דנה אינטרנשיונל מדמיינת לעצמה "גבר גבר" וכל מה שקורה ביניהם בשיר מתרחש בעצם רק בדמיון שלה.

החיבור של השיר " לאב בוי " לשיר " ידידי טינטן " מחליש את הפרשנות שהצגתי קודם לכן שלאב בוי הוא כמו כלב. בגלל שהשורות "והוא ישן במיטתי , והוא אוכל מצלחתי" מועתקות באופן מוחלט מהשיר "ידידי טינטן". אולם אם תסתכלו בקליפ של השיר, (מצורף למעלה) תוכלו לראות שבתחילתו נכנסת דנה אינטרנשיונל עם כלב למספרה. אם תשאלו אותי, זה לא סתם, ודנה אינטרנשיונל, אשר כתבה את השיר, מודעת היטב למשחק מילים הקטן הזה.

בקיצור, לאב בוי הוא הכלב ודנה אינטרנשיונל היא, כמו תמיד, מלכה .

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה גומרות הולכות,‏ עם התגים , , , , , , .‏ קישור ישיר לפוסט.

6 תגובות על לדנה אינטרנשיונל יש לאב בוי שנוגע בה

 1. מאת דניאל אל‏:

  חחחחח.. גדול! דנה אינטרנשיונל היא מלכה והטמבל התורן הוא כלב!! בכלל כל הכתבות בנושא הזה של גומרות הולכות מעולות
  תגיד המנתח, חשבת לכתוב גם על נערת רוק של ריקי גל?

 2. מאת נתי מופלג‏:

  תודה על המחמאות. השיר נערת רוק של ריקי גל הוא בהחלט שיר מצוין, אני אנתח אותו בקרוב.

 3. מאת עידו‏:

  אז זה מה שאתה עושה? משווה את הלאב בוי של דנה בתור כלב? זאת בדיחה באמת מצחיקה.
  תגיד לי, אולי בא לך לנתח את השירים "שרה יודעת לשחק אותה" ואת "תזהר מנסיכות" של אלונה דניאל?

  אשמח מאד אם תעשה את זה.

  עידו

 4. מאת נתי מופלג‏:

  כן, גם אותי זה די מצחיק..
  לגביי שני השירים של אלונה דניאל. אף פעם לא קראתי אותם כפי שקראתי עכשיו והם באמת שירים מעולים! זה אולי ייקח קצת זמן, אני אמנם מפרסם בכל יום כתבה חדשה אולם החודש הקרוב כבר די סגור. אבל אני מבטיח לך שאני אכתוב על שני השירים האלו, כי הם באמת טובים.

  "שרה יודעת לשחק אותה" הוא שיר קלאסי עבור הקטגוריה גומרות הולכות גם כמה ביטויים דו משמעיים חזקים מאוד.. היא מכניסה את דנה אינטרנשיונל לכיס הקטן..
  "תזהר מנסיכות" הוא שיר עמוק עם מסר חזק מאוד. אנחנו חולמים על נסיכות, אבל כבר אין דבר כזה. גם נסיכות רוצות לעשות חיים. אני ממליץ לך, לבינתיים לקרוא את ניתוח השיר שכתבתי ל "הנני כאן" של יהורם גאון. גם שם יש נסיכה, אך בצורה קצת שונה..

 5. מאת אקוה‏:

  אהבתי את הניתוח שלך מאוד, עד לנקודה של הכלב בסוף.
  שתי השורות הראשונות של הפזמון זועקות פארודיה לשיר הילדים "ידידי טינטן"!
  אני לא מאמין שבחרת במודע להתעלם מהנקודה הזאת, ולכן אני חייב להניח שאתה לא מכיר את השיר הזה.
  מילים: http://www.mp3music.co.il/Lyrics/12711.html
  ביצוע: http://www.youtube.com/watch?v=TodhdoRq50A

  זה לא מנתץ את התאוריה שלך – יכול להיות שהכוונה היתה להציג את לאב בוי בתור כלב. אבל יכול להיות שלפארודיה יש כוונה אחרת. למשל: להציג את לאב בוי בתור החבר הדמיוני של דנה אינטרנשיונל (כלומר: נתון לשליטה המלאה של הדמיון שלה).
  או: השימוש בשיר ילדים עבור לאב בוי מציג את זה כמו משחק ילדים בשבילה.

 6. מאת Adam‏:

  That's the thninikg of a creative mind

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>