כשתבוא . תקווה לשובם של החיילים השבויים והחטופים


את השיר "כשתבוא" כתב אהוד מנור והלחין בועז שרעבי. שיר זה נכתב עבור שחרורו של רון ארד ושאר החיילים השבויים והחטופים. אני מבקש מכם להקשיב לקליפ של השיר ב- youtube . במהלך הקליפ רואים את משפחתו של רון ארד בתמונות מרגשות, וכן ישנו שעון זמן אשר סופר את הזמן שבו נמצא רון ארד בשבי.
השעון מתחיל ב-16 לאוקטובר של שנת 1986 , היום שבו נפל רון ארד בשבי, ונעצר בחודש אוקטובר של שנת 1993 . אני מניח שבתאריך זה, שש שנים לאחר הנפילה של רון ארד בשבי, הופק הקליפ של השיר. עצוב לחשוב על כך שמאז חלפו עוד שבע עשרה שנים ושום דבר לא השתנה.

0 כשתבוא . תקווה לשובם של החיילים השבויים והחטופים

כשתבוא , בועז שרעבי
מילים: אהוד מנור
לחן: בועז שרעבי

כשתבוא
ביום מן הימים,
ימים שנחתמים
בקצה תפילה.

כשתבוא
נגיש לך פרחים,
פרחים שנפתחים
ללא מילה.

ואם תהיה עייף
ואם בעצב תתעטף
נשיר לך בשקט
נשיר לך ברוך -
ונחכה, ונלטף
עד שתצטרף
ואז נשיר ברון
נשיר ברון
עד שתצטרף
ואז נשיר ברון
נשיר ברון …

כשתבוא
הביתה מן הקור
הביתה אל האור
הלב ירעד.

כשתבוא
מבעד לדמעות
תבחין באותיות
לחופש נולד.

ואם תהיה עייף
ואם בעצב תתעטף
נשיר לך בשקט
נשיר לך ברוך -
ונחכה, ונלטף
עד שתצטרף
ואז נשיר ברון
נשיר ברון
עד שתצטרף
ואז נשיר ברון
נשיר ברון …

ניתוח השיר :

250px Arad כשתבוא . תקווה לשובם של החיילים השבויים והחטופים

רון ארד . מתפללים שיחזור

בקטגוריה בעזרת השם אני מנתח שירים אשר השם של האדם עליו נכתב השיר מופיע בתוך משחק מילים אשר מעשיר את השיר מבחינה מילולית. אולם, לפני שניגשתי לכתוב את ניתוח השיר צפיתי בסרט שמופיע התחילת הכתבה והחלטתי שלא לכתוב את ניתוח השיר הזה במתכונת הרגילה.

שיר זה, אשר נכתב על ידי אהוד מנור והולחן על ידי בועז שרעבי , הוא שיר מקסים ומעניין מבחינה מילולית. אולם מעניין ככל שיהיה מבחינה מילולית, לשיר הזה יש מטרה אחת ומטרה אחת בלבד.
והמטרה היא להשאיר בתודעה הציבורית את כל חיילינו השבויים והחטופים במדינות אויב ולקדם את המאבק הפוליטי לשם השבתם אלינו.

הכאב של החיילים ושל המשפחות הוא כאב בלתי נתפס. בקליפ השיר רואים את בתו של רון ארד כתינוקת וכילדה קטנה. ירדו לי דמעות כשחשבתי על כך שהיום היא כבר בחורה בוגרת ואביה עדיין לא חזר.

כל שאר השירים שכתבתי תחת הקטגוריה " בעזרת השם " הם שירי זיכרון על אהובים וטובים אשר הלכו לעולמם. אולם שיר זה אינו שיר זיכרון אלא שיר תקווה, שיר שמביע את הרצון העז של כולנו לראות את החיילים החטופים והשבויים חוזרים למשפחותיהם. "ושבו בנים לגבולם", ירמיהו פרק ל"א פסוק ט"ז.
הלוואי ובקרוב יחזרו כולם.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה בעזרת השם,‏ עם התגים , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>