"בעזרת השם" השירים משתפרים …


בקטגוריה זו, בעזרת השם , אינני מתכוון לפתוח קטגוריה מתחרה לקטגוריה אלוהים . אני משתמש במושג "בעזרת השם" בפשוטו. כל שיר אשר אנתח כאן הוא על אדם מסוים, והשם שלו הוא חלק בלתי נפרד מהשיר ומעשיר את השיר. הכול בעזרת השם …

אני יודע שהדברים עדיין לא ממש מובנים ולכן אתן דוגמא לכך: דני רובס כתב והלחין את השיר המקסים "איך הוא שר" אשר נתפס בציבור כשיר לזכרו של זוהר ארגוב . הקישור בין השיר הזה לבין נושא הקטגוריה " בעזרת השם " מופיע בשתי השורות הבאות מתוך השיר :
איך הוא שר , איך הוא שר
מה נשאר מהזוהר מכל המילים מה נשאר

השימוש בביטוי מה נשאר מהזוהר , מעשיר את השיר  כאשר אנו מבינים שניתן להתייחס אל השאלה הזו גם כאל השאלה "מה נשאר מזוהר ארגוב?" .
אני לא אענה כאן על השאלה הזאת, אני עושה זאת בהרחבה בניתוח השיר " איך הוא שר " אשר מופיע בקטגוריה זו.

עכשיו, לאחר שהסברתי את הקטגוריה אני רוצה לבקש מכם דבר מה. היוצרים אשר כתבו את השירים בקטגוריה זו, כתבו על אנשים הקרובים לליבם אשר הלכו לעולמם. כותבים אלו שזרו את שמותיהם של אהוביהם בתוך השירים שכתבו למענם, והם עשו זאת אך ורק מתוך רצון לכבד ולהוקיר את זכרם.
כולי תקווה שבצורה זו תראו גם את מפעלי הצנוע. לפי דעתי, אם אני מנתח את השירים האלו בצורה ראויה, ועל ידי כך עוזר להפצתם, הרי שאני פועל לטובתם ועוזר להנציח את זכרם ומפעלם.

רוב השירים שאני מנתח בקטגוריה זו הם שיריי זיכרון, אולם ישנו גם שיר אחד מיוחד. שיר של תקווה.
אהוד מנור ובועז שרעבי כתבו והלחינו את השיר כשתבוא . שיר נכתב בתפילה ובציפייה עמוקה ליום שבו יחזור רון ארד למשפחתו.
אני רוצה להצטרף כאן לתפילות של אהוד מנור , בועז שרעבי וכל בית ישראל, ולבקש שכל החיילים החטופים והשבויים יחזרו אלינו במהרה ויתאחדו מחדש עם משפחותיהם.

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה בעזרת השם,‏ עם התגים , , , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>